Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Wrzesień 18, 2019, 01:33:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Maruder...  (Przeczytany 4410 razy)
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« : Listopad 17, 2008, 04:35:39 »

Witam
Jakiś czas temu zacząłem prace nad kolejną figurą, tym razem, podobnie jak ostatnio, jest to też coś z tematyki fantasy.  Figura przedstawia Gnoma (nie będę ukrywał, że trochę mnie zainspirował Airtis Marcina), który ma być docelowo objuczony trofeami wojennymi. Jak na razie figura wygląda tak:

Materiał to jak zawsze Chavant. Skala - tym razem 120 mm. Mam nadzieję go niebawem skończyć.
Przy okazji tej figury chciałem przede wszystkim chciałem wypróbować, czy z Chavantu da się wykonywać dosyć małe i zdetalowane rzeźby.

Pozdrawiam

Radek

Isgenaroth
Newbie
*

Pomógł? 0

« Odpowiedz #1 : Listopad 17, 2008, 05:24:27 »

Fajnie to wygląda. Ciekaw jestem dalszych prac, mam nadzieje, że będziesz pokazywał postępy.
Grzegorz K.
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 46

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 17, 2008, 09:30:20 »

No Radek tym razem to sam nie wiem co napisać wspaniała rzeżba ,ciekawie uchwycona poza ,fantastyczne załamki materiału , ale najbardziej to mi się spodobał ten ''duży rzeżnicki nóż'' 
Czekam na cdn.
Pozdrawiam Grzesiek
Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 18, 2008, 09:53:24 »

Jeśli figurka nie będzie nazywać się Gnom, to wszystko będzie OK
Zazwyczaj "fantasy kanonicznie poprawne" gnomy są małe, krępe, niekiedy wąsate i brodate, mają bulwowate nosy i wykazują powinowactwo do krasnoludów.
Ten dżentelmen posturą przypomina orka lub barbarzyńcę - ma solidne karczycho, klatę, umięśnione łapska, sądząc z zarysu spodni wielkie jajca i nie mniejszą fujarę , za to  nogi chudsze i cienkie. Głowa wysunięta do przodu, czoło cofnięte, chudą i wysuniętą dolną szczękę, nosek malutki, uszka podobnie, do tego jeszcze murzyńskie usta z wywaloną dolną wargą.
Krótko mówiąc - a to jedynie moje subiektywne zdanie, a bynajmniej nie namawianie autora do zmian - głowa mi nie pasuje do ciała, zaś całość - do wizji Gnoma jako postaci.
Natomiast chylę czoła przed warsztatem, precyzją odzwierciedlenia szczegółów i sądzę, że po sukcesywnym dodawaniu kolejnych detali - figurka będzie budzić coraz większy podziw.

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #4 : Listopad 18, 2008, 03:34:51 »

Dzieki za komentarze Panowie.
Szczerze mówiąc to przyznam że tez mi bardziej wygląda na Goblina jakiegoś, ale nazwa to kwestia umowna, nie ma zbytniego wpływu na to jak się losy tej figurki potoczą, wiec niech już zostanie tak jak jest. Na prawdziwego Gnoma tez przyjdzie pora

Radek

coofii90
Newbie
*

Pomógł? 1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Listopad 18, 2008, 03:49:50 »

a mi to wygląda na trolla ;] super rzeźba się zapowiada
Sylwester Bres
Full Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 19, 2008, 06:35:02 »

Ja tam zadnego gnoma jeszcze nie widzialem , wiec sie sprzeczac nie zamierzam
Wykonanie jak zwykle pierwsza klasa.
Pozdrawiam
Radek Pituch
Full Member

Pomógł? 28

« Odpowiedz #7 : Listopad 20, 2008, 01:01:52 »

Dzięki za komentarze. Cieszę się że figura się podoba.

R.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!