Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Kwiecień 24, 2018, 03:10:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: The Giant Killer - KONIEC SŁUPA  (Przeczytany 27529 razy)
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« : Październik 06, 2008, 10:36:26 »

Zabrałam się za warhammerowskiego giganta zatem. Poskładałam chłopaka, trochę pomajstrowałam mu przy rączkach, stópkach, główce - ale generalnie nie za dużo.

Z czterech dostępnych twarzyczek najbardziej podobała mi się ta piąta... musiałam dorabiać rzadką, brudną bródkę.
Na ostatnim zdjęciu wstępny układ scenki - gigant dzierżony za bródsko przez krasnala-wariata, krasnala-sprężynę. Może oprę krasnalowe stópki o dłoń giganta, a może zawieszę malca w powietrzu, zobaczę. Przy kolorystyce krasnala się nie upieram. Gigant będzie "normalny", znaczy cielisty, w kolorze ciała starego człowieka.

Dziś rano zrobiłam pierwsze podejście do cieniowania ciała giganta.
Podstawkę mam już obmyśloną, ale pokażę po zamontowaniu giganta.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2008, 07:45:37 wysłane przez Katarzyna Manikowska » Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : Październik 06, 2008, 12:17:07 »

Tylko nie krasnal - krasnale to we Szwabowie w rabatki szczają Uśmiech
Krasnolud-wariatuńcio super, niemniej stópki bym mu na gigancim łapsku podparł, bo na brodzie nie uwisi.

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2008, 12:22:43 »

Tylko nie krasnal
Przepraszam  Zawstydzony więcej nie będę  Zawstydzony
stópki bym mu na gigancim łapsku podparł, bo na brodzie nie uwisi.
on te stópki ma tak ułożone, jakby się od czegoś odbijał, fakt. Jak trójskoczek, oni w locie tak, pardon, śmiesznie przebierają nogami. Na upartego by na brodzie uwisiał, jakby go ładnie zapinować, ale wersja z wybiciem od łapska jest chyba rzeczywiście lepsza.

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 07, 2008, 07:51:12 »

Kolejne etapy zbrzydzania giganciego ciałka:

Uwaga - niniejszym ogłaszam KONKURS!! Nagrodą dla zwycięzcy będzie piwo z możliwością zamiany na porcję innego ulubionego napoju (e.c. mleka acidofilnego  Duży uśmiech )
Jakie znacie najgłupsze, najbardziej odjechane, najśmieszniejsze wzorki męskich, pardon, majtasów? Bez jakichkolwiek podtekstów proszę, czyste, radosne jajco.
Mnie się po głowie na razie plączą dwa pomysły: różowe słoniki na błękitnym tle albo wielkie białe grochy na czerwonym - ale czekam na lepsze propozycje.

In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 07, 2008, 07:56:20 »

"Zderzające się" świnki Chichot
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 07, 2008, 07:58:30 »

zderzające się? jak?

Brystol
Full Member

Pomógł? 1

« Odpowiedz #6 : Październik 07, 2008, 08:00:15 »

może małe liście "maryśki" a gacie w kolorze różowym. Duży uśmiech
In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 07, 2008, 08:15:31 »

Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 07, 2008, 08:54:42 »

Na razie gigant wygląda straszno.
Będzie miał przed pyskiem dyszącego szałem krasnoluda, więc będzie dramatycznie.
Moim zdaniem wymalowanie mu gaci w seledynowe plemnikopodobne glisty, różowe śmiej-żelki albo skaczące tygryski odbierze modelowi to nieuchwytne coś...
Wolałbym malowanie kanoniczne, w klimacie świata.
Ewentualnie, jak na starego, niechlujnego giganta, można mu zrobić majtasy wzorcowe - z przodu żółte, z tyłu brązowe Uśmiech

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Łukasz Kain Antoniak
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 10

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Październik 07, 2008, 09:18:06 »

Biskup
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 20

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Październik 07, 2008, 09:21:17 »

Z najgłupszych to widziałem czerwone z czarnymi znaczkami biohazard, ale tez uważam ze można by mu zrobić zwykłe tylko z przebarwieniami z przodu i z tylu Uśmiech
Pozdrawiam
Łukasz

http://bishop-miniatures.blogspot.com/
...In absence of light darkness prevails...
Nameless
Full Member

Pomógł? 4

« Odpowiedz #11 : Październik 07, 2008, 09:27:27 »

zgadzam się z Vazhylem, że świnki i inne wzorki tego typu zepsują ten model.
propozycję ... przebarwiania uznaję jednak za niesmaczną.
Łukasz Kain Antoniak
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 10

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Październik 07, 2008, 09:31:26 »

A ja jestem za wzorkiem Chichot Tyle paskud widziałem i wszystkie trzymały sie kanonu. Kasia chce zrobić cuś innego i chwała jej za to. Inicjatywę wzorka jak najbardziej popieram. W razie czego potem i tak można przemalować. 
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Październik 07, 2008, 09:55:06 »

A może na majty "rzucik" w trupie czachy zamiast groszków? Tak niby groźnie,a w sumie zabawnie .Gdybym ja robił tę figurkę to poszedłbym dalej w absurd i dolepiłbym kolesiowi pampersa  Duży uśmiech
Po co "kanonizować" tego wielkoluda , już widać że Kaśka ma z tego frajdę , więc nie obierajmy jej tego ,w końcu to "fantasy" a nie postać historyczna w jakimś tam konkretnym uniformie.A Kasia ma takie "fantasy" ,co by gamoniowi machnąć majtasy w jakiś wzorek,więc czemu nie ? Jestem za , w końcu czemu ma to być takie "sierjozne" jak wszystkie dotychczasowe wersje plączące się po sieci ?
Pozdrawiam
J
Nameless
Full Member

Pomógł? 4

« Odpowiedz #14 : Październik 07, 2008, 10:36:27 »

jasne, że jak Kasia będzie miała taki humor, to pomaluje giganta w seledynie i da mu majtasy z lateksu.
istnieje jednak pogląd, że fantasy "łyknie" wszystko, nieprawdziwy zresztą.
jak Vazhyl zauważył Kasia postanowiła utrzymać model w mrocznym klimacie. majtasy ze świnkami będą po prostu razić, nie pasując do reszty.

podoba mi się natomiast Twój pomysł z czachami . rozwinąłbym go jednak do jednej wielkiej czachy, a konkretnie do pirackiej flagi, z której pani gigantowa uszyła mężowi bieliznę Mrugnięcie
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!