Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Kwiecień 05, 2020, 08:49:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs o Memoriał T. Rackiego: Gdańsk, 15-16.listopad 2008  (Przeczytany 12230 razy)
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« : Październik 01, 2008, 08:39:33 »


W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na:

III  OTWARTY OGÓLNOPOLSKI  KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTYKOWYCH
O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO – GDAŃSK 2008


REGULAMIN ORGANIZACYJNY:

ORGANIZATORZY :
Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa "Morena" Gdańsk, ul. Migowska 77a
Klub Modelarski "Delfin" im. T. Rackiego przy Spółdzielczym Domu Kultury im.
S. Przybyszewskiej, Gdańsk Morena ul. Nałkowskiej 3.

PATRONAT HONOROWY nad konkursem objął:
Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek

TERMIN I MIEJSCE :
15 - 16 listopada 2008 r (sobota/niedziela);  Spółdzielczy Dom Kultury im. S. Przybyszewskiej,
ul. Nałkowskiej 3, Gdańsk Morena

CELE IMPREZY :
- rozbudzanie zainteresowania nauką, techniką i historią,
- popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, szczególnie dzieci
i młodzieży,
- zachęcanie do aktywnej i twórczej formy spędzania wolnego czasu
- wymiana doświadczeń między modelarzami

PROGRAM CZASOWY:
sobota
godz. 08.00 - 13.00 - przyjmowanie modeli
od godz. 13.00 – praca komisji sędziowskiej
niedziela
godz. 08,30 – 14.00 – zwiedzanie wystawy
godz. 14.00 - zakończenie konkursu, wręczenie nagród, medali, dyplomów
od ok. godz. 15.00 - wydawanie modeli
Uwaga: W szczególnych przypadkach wcześniejsze wydawanie modeli może nastąpić wyłącznie za zgodą organizatorów.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
Konkurs  ma charakter otwarty. Mogą w nich uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni
w klubach.
Uczestnicy mogą zgłaszać modele do konkursu oraz do wystawy pozakonkursowej. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia  według podanego w późniejszym terminie wzoru (jedna karta dla jednego modelu) pocztą elektroniczną na adres: andrew50@vp.pl  lub faxem na nr  058 3457733. Można też będzie kartę zgłoszenia wypełnić na miejscu przy przekazywaniu modelu, jednak ze względów organizacyjnych, szczególnie konieczność przygotowania miejsca do ekspozycji, prosimy o możliwie wczesne wysłanie zgłoszeń  (w przypadku większych eksponatów również o podanie wymiarów prezentowanych modeli).
Do konkursu i na wystawę przyjmowane będą modele dostarczone na miejsce w sobotę 
15 listopada w godz. 08.30 – 15.00; po wcześniejszym uzgodnieniu  można modele dostarczyć wcześniej (w czasie pracy modelarni w piątek  w godz. 16.00-20.00).
Uwaga: zalecane jest przymocowanie modelu do indywidualnej podstawki. Nie jest to jednak warunkiem uczestnictwa w konkursie i wystawie - służy jedynie zwiększeniu bezpieczeństwa modelu.
Uczestnik może zgłosić do konkursu maksimum trzy własnoręcznie wykonane modele w każdej klasie (limit nie dotyczy wystawy pozakonkursowej).
Modele, które zajęły pierwsze miejsca w poprzednich edycjach konkursu, nie będą klasyfikowane w zawodach, lecz będą mile widziane na wystawie.
Zawodnicy dostarczają modele na własny koszt. Opłat startowych nie pobiera się. Organizatorzy nie przewidują ubezpieczenia modeli.
Zależnie od ilości modeli w danej klasie (wymagane minimum trzy modele różnych zawodników) organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany (łączenia) klas i kategorii wiekowych.

ZASADY OCENY:
Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów wg zasady podoba się - nie podoba się. W klasyfikacji konkursowej będzie uwzględniony w każdej klasie tylko jeden (najwyżej oceniony) model jednego uczestnika. Kolejne miejsce zajmie najwyżej oceniony model następnego modelarza.
Decyzja komisji sędziowskiej jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy okolicznościowe, wykonawcom najlepszych modeli w poszczególnych  kategoriach  przyznane zostaną medale.  Pamiątkowy puchar „MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO” otrzyma modelarz, którego praca uznana zostanie za najlepiej wykonany model konkursu. oraz nagrody specjalne.

PODZIAŁ NA KLASY I KATEGORIE:
 Konkurs przeprowadzony będzie w:
a) klasach:
-"P" (plastyk
-"K" (karton)
-”O”(open – materiały inne; w modelach wykonanych od podstaw)
 
b) kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):
- {M} młodzik (zawodnicy do lat 13 - urodzeni 1995 i później)
- {J} junior (zawodnicy lat 14 – 18 - urodzeni 1990-94)
- {S} senior (zawodnicy powyżej lat 18 - urodzeni 1989 i wcześniej).

Zasadniczo nie przewidujemy podziału „Standard/Waloryzowane”; modele w kategoriach {M} oraz {J} klasyfikowane będą w przypadku wykonania w sposób nie odbiegający w istotny sposób od powszechnie uznawanego za standard (dopuszczalne olinowanie, oszklenie, drobne elementy metalowe jak lufy, maszty, golenie podwozia itp., przy czym preferowane będzie wykonanie ich samodzielne). W przypadku istotnych przeróbek i uzupełnień (konwersji) modele klasyfikowane będą niezależnie od wieku wykonawcy w kategorii  {S}.

Dokumentacja wymagana jest wyłącznie dla modelu budowanego od podstaw lub w celu uzasadnienia przeróbek wykonanych samodzielnie przez modelarza.

c) w 25 grupach tematycznych:
- lotnicze (S)
S1a, S1b – samoloty jednosilnikowe o napędzie śmigłowym
S2a, S2b –  samoloty wielosilnikowe o napędzie śmigłowym
SOa, SOb - samoloty odrzutowe
SHa, SHb – śmigłowce
indeks "a" oznacza modele w skali 1:33 dla kartonu  (1:48 dla plastyku) lub większe, "b"- mniejsze;
-okrętowe (O)
OMa, OMb – statki i okręty o napędzie motorowym
OPa, OPb – okręty podwodne
OŻa, OŻb – statki i okręty o napędzie żaglowym
indeks "a" oznacza modele w skali 1:250 dla kartonu (1:350 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;
-pojazdy (P)
PKa, PKb – pojazdy kołowe
PSa, PSb - pojazdy szynowe
PGa, PGb – pojazdy gąsienicowe
indeks "a" oznacza modele w skali 1:25 dla kartonu (1:35 dla plastyku) i większe, "b"- mniejsze;
-artyleria (A)
Aa, Ab - indeks "a" oznacza modele w skali 1:25 dla kartonu (1:35 dla plastyku) i większe,  "b"- mniejsze;
-dioramy (D);
-budowle (B);
-figurki (F)

W sprawach organizacyjnych i regulaminowych można kontaktować się z Domem Kultury Gdańsk Morena tel. 058 3479617 (najlepiej w godzinach pracy modelarni - środy i piątki  od 16.00 do 20.00), ewentualnie pod numerem telefonu 058 7215909 - Andrzej Łopatniuk

Uwaga: Przewiduje się możliwość udostępnienia ograniczonej ilości miejsc noclegowych w placówkach oświatowych w umiarkowanych cenach po uprzednim zarezerwowaniu – szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.
Na miejscu wystawy zapewnione będzie miejsce na minigiełdę modelarską

Pozdrawiam
Andrzej
Zapisane
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Październik 16, 2008, 01:44:08 »

Przesyłam zapowiedziane wzory kart zgłoszenia do pobrania:
 
Przy podawaniu klasy modelu proszę jednocześnie o określenie, czy należy do kategorii Karton, Plastyk czy też Open. Podaję przykład: mamy do czynienia z kartonowym "Darem Młodzieży" w podziałce 1:100. Oznakowanie jego klasy będzie wyglądało "OŻa-K" - chyba proste?
Przypominam jednocześnie i bardzo proszę o jak najszybsze przysyłanie (mailem lub faxem) na adresy podane w regulaminie zgłoszeń modeli i danych wykonawców takich jak w załączonych kartach. Ogromnie to usprawni proces przyjmowania modeli, eliminując mozolne wpisywanie ręczne na listę startową.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Andrzej
P.s.
Modele przeznaczone tylko na wystawę też zgłaszamy i wypełniamy karty.
Andrzej
Zapisane
Łukasz Kain Antoniak
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 10
Wiadomości: 338



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2008, 02:05:34 »

Kto się wybiera z szacownego grona?
Zapisane
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44
Wiadomości: 2055



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2008, 02:12:46 »

Ja się wybieram, choć-em nie szacowna
Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Łukasz Kain Antoniak
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 10
Wiadomości: 338



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2008, 02:45:24 »

Też się przejadę. Nie wiem czy tylko jako oglądacz, czy jako uczestnik Chichot
Zapisane
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 17, 2008, 06:23:39 »

Witam!
Wprawdzie oglądanie też dozwolone :-))), ale najmilej widziane będzie jako połączone z pokazywaniem... a na pewno każdy z obecnych COŚ ma do pokazania... (a wszyscy są szacowni, choć Kasię zaliczyłbym do bardzo szacownych!)
Andrzej
Zapisane
Shidley (Piotr)
Full Member
***

Pomógł? 9
Wiadomości: 238



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 17, 2008, 05:27:00 »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5a849bc2778a0c0.html
mnie osobiscie ta figurka rzuciłą na kolana
szczegolnie ze młody powstaniec miał łzy w oczach...orza na okopcono-brudnych policzkach...
..drobny zabieg minimalną iloscią farby błyszczącej a porusza nutkę patriotyczno-romantyczna...
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 05:31:29 wysłane przez Shidley (Piotr) » Zapisane

Każdy ma to na co zasłużył....
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8
Wiadomości: 222



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Listopad 17, 2008, 10:48:47 »

Jakoś za bardzo niczego nie widać na tej fatalnej focie.Widać jedynie że to konwersja Andrei .Chyba ze wzruszenia ręce Ci się trzęsły  Niezdecydowany
Zapisane
Shidley (Piotr)
Full Member
***

Pomógł? 9
Wiadomości: 238



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 18, 2008, 07:45:09 »

Może i ze wzruszenia
Dzieki za naprowadzenie na producenta figurki
Zapisane

Każdy ma to na co zasłużył....
Tomasz Mańkowski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 15
Wiadomości: 217



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Listopad 18, 2008, 08:52:34 »

Masz jacku na mysli ten zestaw - SG-A36 ?
Zapisane

Pozdrawiam TM

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44
Wiadomości: 2055



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Listopad 18, 2008, 10:49:08 »

Brat, racja, mały powstaniec pochodzi z tego zestawu. Kupiłam go sobie w Lublinie. Wymieniłam kapelutek, no i jest
Sama nie mam lepszych zdjęć...


Impreza była fajna. 560 modeli, mniej więcej tyle, co w Lublinie!
Wielkie podziękowania dla Andrzeja i Drużyny.
Mam trochę fotek, potem wstawię.
Zapisane

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Shidley (Piotr)
Full Member
***

Pomógł? 9
Wiadomości: 238



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 18, 2008, 03:13:19 »

Kasiu - zatem za ta figurkę masz u mnie duzy kufel..mleka acidofilnego
Zapisane

Każdy ma to na co zasłużył....
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Styczeń 09, 2009, 02:22:39 »

Witam serdecznie, przede wszystkim gorąco wszystkich przepraszam za opóźnienie z ogłoszeniem oficjalnych wyników konkursu – niestety praca zawodowa pozostawia bardzo mało czasu na pracę przy komputerze i w sieci. W końcu wreszcie moge się wywiązać ze swojego obowiązku.
W najbliższych dniach zacznę umieszczać zdjęcia z konkursu – będzie ich sporo...
Andrzej

 
=======================================================================

Gdańsk, grudzień 2008

KOMUNIKAT  KOŃCOWY

W dniach 15 - 16.11.2008 w Spółdzielczym Domu Kultury Gdańsk Morena odbył się III OTWARTY OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTYKOWYCH O MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO. W  konkursie wzięło udział 560 modeli stu trzydziestu modelarzy z  różnych stron Polski.
W związku z  niedostateczną liczbą modeli w niektórych kategoriach część klas przewidzianych regulaminem nie została rozegrana,   niektóre grupy wiekowe trzeba było połączyć,  zaś w pewnych  przypadkach uzasadnione okazało się wprowadzenie nowych, wcześniej nieplanowanych podziałów. W sumie rozegrano konkurs w 51 klasach i kategoriach
 Zgodnie z przyjętą zasadą komisja  wybierała i oceniała kolejność trzech najlepszych modeli trzech różnych modelarzy w każdej klasie.
Prezentowane  modele przedstawiały bardzo zróżnicowany poziom umiejętności wykonawców; obok pierwszych prób najmłodszych adeptów kunsztu modelarskiego zwiedzający mogli podziwiać modele mistrzowskie,  zdobywające już złote medale na mistrzostwach świata. Powodowało to konieczność  bardzo wnikliwej pracy  jurorów.

Komisja sędziowska w składzie:

1.Sędzia główny:
- Maciejewski Stefan kl. M
2. Sędziowie oceny:
- Bąkała Jan kl. III
- Brucki Mirosław kl. II
- Gałkowski  Paweł kl.II
- Gąsiorowski Piotr kl.II
- Głowacki Mariusz -  aplikant
- Łopatniuk Andrzej kl.II – sekretarz Komisji
- Matuszczak Marek  kl.II
- Parczyński Marek kl.III
- Skwiot Mirosław  kl.II
- Spiliszewski Adam kl.III
- Truszkowski Andrzej kl.II
- Wicherek Mirosław - aplikant
- Zbrzeżny Mirosław kl. II

dokonała oceny i ustaliła kolejność w klasach:


Samoloty(S)
-S1a-Karton-młodzik
I -  Żochowski Krzysztof,  „Rubin” Toruń – Fokker
II – Grabowski Radosław, „Modellot” Toruń - Albatros
III – Kamiński Łukasz, „Modellot” Toruń - I-153

-S1a-Karton-junior
I -Kucharski Kamil, „Modellot” Toruń – Me 109
II – Wiśniewski Maciej,  „Rubin” Toruń – I-22
II – Wizoe Piotr, „Modellot” Toruń –  Sopwith Pup
 
-S1a-Karton-senior
I - Bąkała Jan, „Delfin” Gdańsk – Boulton Paul „Defiant”
II – Grabowski Włodzimierz, Oleśnicki Klub Modelarski - An-2
III – Harłoziński Paweł, „Rubin” Toruń – Ju-87

-S2a-Karton-młodzik/junior
I - Wiśniewski Maciej, „Rubin” Toruń – PZL 37 „Łoś”
II – Kowalski Sławomir, „Rubin” Toruń – Mistel
III – Daniszewski Wiktor, Gdańsk   - Bristol Butterfly

-S2a-Karton-senior
I – Harłoziński Paweł, „Rubin” Toruń – „Betty”
II – Markiewicz Michał, „Rubin” Toruń – Pe-2
III - Balcerowicz Adam, „Rubin” Toruń – P-61 „Black Widow”

-SOa-Karton-młodzik
I – Kobus Stanisław, „Rubin” Toruń – MIG-17
II - Adamczyk Jakub, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – statek kosmiczny „EXO”
III - Reding Hubert, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – statek kosmiczny „DANGER”

-SOa-Karton-junior
I - Balcerowicz  Paweł, „Rubin” Toruń – F-117
II - Rogowski Robert, „Rubin” Toruń – Arado 234
III – Sadowy Piotr, „Modellot” Toruń – Intruder

-SOa-Karton- senior
I – Ensminger Bogusław, „Iskierka” Bydgoszcz - Su-22
II - Michał Markiewicz, „Rubin” Toruń – „Komet”
III - Grabowski Włodzimierz, Oleśnicki Klub Modelarski – Su-27 „Flanker”

-S1a-Plastyk-junior/senior
I – Bąkała Jan,  „Delfin” Gdańsk – Spifire Mk IX E
II – Garnys Krzysztof,  Pruszcz Gdański -  Sopwith Camel
III – Flisikowski Jerzy, Gdynia – P-51 B „Mustang”

-S1b-Plastyk-młodzik
I – Grabowski Radosław,  „Modellot” Toruń – PZL „Wilga”
II – Jaroszewski Damian,  „Modellot” Toruń – „Skyhawk”
III – Kołodziejski Dawid,  „Modellot” Toruń –  „Corsair”

-S1b-Plastyk-junior
I – Sadowy Piotr,  „Modellot” Toruń – „Skyraider”
II – Głowa Artur,  Klub Modelarski przy MOK Człuchów – P-47 „Thunderbolt”
III – Kibiłka Karol, „Modellot” Toruń – Ła-5

-S1b-Plastyk-senior
I – Flisikowski Jerzy, Gdynia – Po-2
II – Baprawski Radosław, Kwidzyn – Bf 109 G-6
III – Rynkiewicz Michał, Gdańsk – F6F-5 „Hellcat”

-S2a/b-Plastyk-m/j/s
I – Flisikowski Jerzy, Gdynia – Dornier Do 335 Pfeil
II – Kowalski Szymon,  „Albatros” Gdańsk - B-29
III – Kurzawa Maciej,  „Modellot” Toruń – Me-110

-SOa-Plastyk-młodzik
I - Jaroszewski Damian,  „Modellot” Toruń – F-4 „Fantom”
II – Urbański Łukasz,  „Modellot” Toruń – SU-7
III – Karolewski Bartosz,  „Modellot” Toruń – Mirage III


-SOa-Plastyk-junior/senior
I – Flisikowski Jerzy, Gdynia – Me 262
II – Garnys Krzysztof,  Pruszcz Gdański – Su-22
III - Głowa Artur,  Klub Modelarski przy MOK Człuchów – F-18

-SOb-Plastyk-m/s
I - Flisikowski Jerzy, Gdynia –  F86 „Sabre”
II – Dormowicz Rafał, „Modellot” Toruń – F-5
III - Jaroszewski Damian,  „Modellot” Toruń – Mirage III

-SHa-Plastyk
I – Jagielski Michał,  „Modellot” Toruń – Bell
II – Jabłoński Patryk,  „Albatros” Gdańsk - „Little Bird”
III – Dudek Filip,  „Modellot” Toruń – Bell

-SHb-Plastyk
I – Woźniak Aleksander, „Modellot” Toruń – Mi-2
II – Kurzawa Maciej, „Modellot” Toruń – Ka-50
III – Różniakowski Adam, „Modellot” Toruń – UH-1


Okręty (O) – bez podziału OM/OP, klasa OŻ- nie rozegrana
-O – Karton-młodzik
I –  Węgorzewski Arkadiusz, „Modellot” Toruń – BŁYSKAWICA
II –  Goździk Cezary, „Delfin” Gdańsk – prom FOLDØY
III –  Jurkiewicz Radosław, „Delfin” Gdańsk –  RYBITWA

-O– Karton-junior
I – Piotr Sokołowski, „Delfin” Gdańsk – GROM
II – Rogowski Robert, „Rubin” Toruń –  OHIO
III – Wizoe Piotr, „Modellot” Toruń – WESTERN RIVER

-O– Karton-senior
I – Grabowski Włodzimierz, Oleśnicki Klub Modelarski –  REGULUS
II – Szaforz Michał, Inowrocław - HMS ONSLOW
III – Styczyński Paweł, Gdynia - RADOMKA

-O – Plastyk-młodzik
I – Chmielewski Olaf, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – CV-60 SARATOGA
II – Łochowski Mateusz, „Albatros” Gdańsk - ARKTIKA
III – Adamczyk Jakub, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – lotniskowiec US

-O - Plastyk/Open-senior
I – Śliwiński Witold, „Delfin” Gdańsk – HMS CURLEW
II – Olkowski Jacek, Gdynia – F-386 „HEDINGHAM CASTLE”
III – Gebler Krzysztof, Gdynia - U-552


Pojazdy kołowe (PK):
-PKa-Karton-młodzik/junior
I – Rogowski Robert, „Rubin” Toruń - SKOT
II – Wilgowski Mateusz, „Rubin” Toruń -  „La Zebre”
III – Urbański Bartosz, „Modellot” Toruń –  SKOT

-PKa-Karton-senior
I – Sadowski Witold, Elbląg – Jelcz GCBA 13/48
II – Spiliszewski Adam, Inowrocław – ładowarka HSW Ł-34
III –Sroczyński Grzegorz,  „Iskierka” Bydgoszcz – Star 28 z przyczepą

-PKa/b-Plastyk-młodzik
I – Dudek Filip, „Modellot” Toruń –  Piranha
II – Kobus Stanisław,  „Rubin” Toruń - M-19
III – Kubiak Jakub,  Modelarnia Osowa – Kübelwagen type 82

-PKa-Plastyk-junior
I – Goliński Artur, „Modellot” Toruń –  „DRAGON WAGON”
II – Dudek Kamil, „Modellot” Toruń –  DUKW
III – Orłowski Jakub, Modelarnia Osowa – SdKfz 222 „Siegfried”

-PKa-Plastyk-senior
I – Balicki Krzysztof, Gdynia – U.S. Cargo truck & Bofors 40 mm.
II - Kubiak Piotr, Modelarnia Osowa – Jeep Willys I BPanc., Gdańsk 03.1945
III – Sokołowski Michał, Lębork - M-20

-PKb-Plastyk-senior
I – Mathea Mateusz, Gdynia – Dodge WC-52
II – Gebler Krzysztof, Gdynia – Opel Blitz AA
III – Zięcina Grzegorz, Gdynia – Austin ambulans

Pojazdy gąsienicowe(PG)
-PGa-Karton-młodzik
I – Olszewski Rafał, „Rubin” Toruń – M113 Vulcan
II – Żochowski Krzysztof,  „Rubin” Toruń – Cromwell
III – Grabowski Radosław, „Modellot” Toruń – Scorpion

-PGa-Karton-junior
I – Laskowski Mateusz, „Rubin” Toruń –  rosyjski transporter PTS
II – Wilgowski Mateusz, „Rubin” Toruń – „Chi-He”
III –Paweł Balcerowicz, „Rubin” Toruń – SdKfz „Greif”

-PGa-Karton-senior
I – Kubiak Piotr, Modelarnia Osowa –  Panther G, Paryż 1944
II – Grabowski Włodzimierz, Oleśnicki Klub Modelarski – SdKfz 7 Semitruck
III – Wróblewski Marcin, Inowrocław – T-28

-PGa-Plastyk-młodzik
I – Kowalski Szymon,  „Albatros” Gdańsk – M3A1 Stuart
II – Karbowiak Jakub, Modelarnia Osowa –  T34/76
III – Kubiak Marcin, Modelarnia Osowa –   T34/76

-PGa-Plastyk-junior
I – Dudek Kamil, „Modellot” Toruń –  SAM-6
II – Kontraktewicz Piotr, Modelarnia Osowa –  PzKpfw Königstiger, wieża Porsche
III – Orłowski Jakub, Modelarnia Osowa –  Stug IV, Francja 1944

-PGa-Plastyk-senior
I – Kaczmarczyk Arkadiusz, Gdynia –  PzKpfw VI „Tiger I”
II – Kubiak Piotr, Modelarnia Osowa –  PzKpfw VI „Tiger I”, Normandia 1944
III – Gebler Krzysztof, Gdynia - MTLB

-PGb-Plastyk-młodzik/junior
I – Głowa Artur, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – czołg Mk-1
II – Kaczmarczyk Jacek, Gdynia –  Merkava Mk-2
III – Lisewski Dawid, „Modellot” Toruń –  T-34

-PGb-Plastyk-senior
I – Odwald Paweł, Gdynia – PzKpfw VI „Tiger”
II – Tomaszewicz Wojciech, „Posejdon” Gdańsk – Churchill AWRE
III – Mathea Mateusz, Gdynia - Su-122

Pojazdy szynowe(PS)
-PS-Karton-młodzik
I – Zielaskiewicz  Mateusz, „Rubin” Toruń – Sm 03
II –Kołodziejski Dawid, „Modellot” Toruń – wąskotorówka
III – Adamczyk Jakub, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – lokomotywa + dwa wagony

-PS-Karton-junior/senior
I – Głowacki Mariusz, Gdynia – Ty 2-970
II – Rogowski Robert, „Rubin” Toruń – Bn 2T
III – Korolewski Bartosz,  „Modellot” Toruń – p. p. „Śmiały”

Artyleria(A)
-Aa-Karton-junior/senior
I – Grabowski Włodzimierz, Oleśnicki Klub Modelarski – Flak 36/37
II – Laskowski Mateusz, „Rubin” Toruń – armata plot.
III – Markiewicz Michał, „Rubin” Toruń – PAK 40

-A-Plastyk-młodzik
I – Grabowski Radosław,  „Modellot” Toruń – Flak
II – Dudek Filip, „Modellot” Toruń – „Long Tom”
III – Różniakowski Adam, „Modellot” Toruń – „Leopold”

-A-Plastyk-junior/senior
I – Zbrzeżny Mirosław,”Posejdon” Gdańsk – Flak 88 wz.37
II – Balcerowicz Paweł,  „Rubin” Toruń –  Flak
III – Dawid Jastrzębski, Modelarnia Osowa –  Flak 38

Dioramy (D)
-D-młodzik/junior
I – Wiśniewski Maciej, „Rubin” Toruń – „Załadunek”
II – Kurzawa Maciej,  „Modellot” Toruń – „Na Berlin”
III – Dudek Kamil,  „Modellot” Toruń – Sherman

-D-senior
I – Kaczmarczyk Arkadiusz, Gdynia – „Berlin 1945”
II - Manikowska Katarzyna, Gdańsk – „Niemiecka staruszka, rok 1945”
III – Gąsiorowski Piotr,  „Rubin” Toruń – „Europa”

Budowle (B)
-B-Karton-młodzik
I – Zagacki Paweł, „Rubin” Toruń – zamek Hluboka
II – Minorczyk Bartosz, „Rubin” Toruń – Chęciny
III – Grabowski Radosław,   „Modellot” Toruń – kościółek

-B-Karton-junior/senior
I – Wiśniewski Maciej, „Rubin” Toruń – Gryfino
II – Kurzawa Maciej,  „Modellot” Toruń – Szczecin Dąbie
III – GąsiorowskiPiotr, „Rubin” Toruń – zamek Himeya.

Figurki (F)
-F-Karton-młodzik
I – Smulska Joanna, „Delfin” Gdańsk – kot amerykański krótkowłosy
II – Kamiński Łukasz,  „Modellot” Toruń –  Krzyżak
III – Chmielewski Olaf, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – Mech Warrior „MAK-KAT”

-F-Karton-junior
I – Balcerowicz Paweł, „Rubin” Toruń – husarz
II – Goliński Artur, „Modellot” Toruń – Krzyżak
III - Głowa Artur, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – Krzyżak

-F-Karton-senior
I – Gąsiorowski Piotr, „Rubin” Toruń – husarz
II – Siemiński Paweł, „Modellot” Toruń – Krzyżak
III – Olejnik Ewelina, Klub Modelarski przy MOK Człuchów – „Pszczółki”

uwaga: figurki plastykowe podzielono na podklasy „figurki z II wojny/figurki inne”:
-F-Plastyk-junior/senior- II wojna św.
I – Gebler Krzysztof, Gdynia – niemiecki grenadier
II – Kaczmarczyk Arkadiusz, Gdynia – powstaniec warszawski
III –  Siemiński Paweł, „Modellot” Toruń – „oficer”

-F-Plastyk-junior/senior-inne
I – Manikowska Katarzyna, Gdańsk – kapitan 3. pułku huzarów
II – Łajewski Artur, Gdynia – „Lotto della Gherardesca”
III – Glaubitt Bartłomiej, Gdańsk - „Bojowy troll”


 Wymienieni zawodnicy,  zdobyacy pierwszych trzech miejsc w swoich klasach, otrzymali dyplomy  i symboliczne nagrody rzeczowe,  ponadto zdobywcy pierwszszego miejsca w klasie  - medale w kolorze złotym.
Wszyscy pozostali uczestnicy imprezy otrzymali dyplomy pamiątkowe.

Główne trofeum za najlepszy model Konkursu,  pamiątkowy puchar „MEMORIAŁ TADEUSZA RACKIEGO”, zdobył  reprezentujący Oleśnicki Klub Modelarski Jerzy Grabowski z Lidzbarka Warmińskiego  za wspaniały kartonowy model DARU MŁODZIEŻY.

Nagrody specjalne, puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki LOK w Gdańsku, otrzymali:
- za najlepszy model pojazdu w barwach polskich  - Michał Sokołowski z Lęborka  za model wozu opancerzonego BRDM z polskiego kontyngentu w siłach IFOR;
- za najlepszy model samolotu w barwach polskich  - Krzysztof Garnys z Pruszcza Gdańskiego za model  Su-22;
- za najlepszy model okrętu w barwach polskich  - Bogusław Ensminger  z Bydgoszczy – za model trałowca ORP „Jaskółka”.

Za najciekawsze prace,  zaprezentowane na ekspozycji pozakonkursowej, wyróżniono trzech modelarzy  dyplomami:
- Kazimierz Dopke z Gdyni za kolekcję modeli statków w butelkach  i dioram morskich;
- Lech Horzela z klubu „Albatros” Gdańsk  za kolekcję drewnianych żaglowców i modeli statków w butelkach;
- Stanisław Steinka z klubu „Delfin” Gdańsk za pływający model statku ratowniczego „Halny”.

Pamiątkowy puchar i dyplom „Dla najmłodszego zawodnika Konkursu o Memoriał Tadeusza Rackiego 2008” otrzymał Wiktor Daniszewski z Gdańska.
 
W imieniu Zawodników i Klubu Modelarskiego „Delfin” chciałbym wyrazić podziękowanie osobom i instytucjom, których wsparcie finansowe i rzeczowe umożliwiło zorganizowanie całej imprezy:

1. Zarządowi LWSM Morena i kierownictwu Domu Kultury  za bieżące finansowanie klubu i dodatkową dotację na potrzeby konkursu i wystawy;
2. Panu Bogdanowi Oleszkowi, Przewodniczącemu Rady Miasta Gdańska, za zaszczycenie naszego Konkursu objęciem swoim honorowym patronatem oraz przekazanie w imieniu Rady Miasta okolicznościowych  publikacji i innych pamiątkowych drobiazgów dla zawodników;
3. Panu dr inż. Jerzemu Litwinowi, dyrektorowi Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, za przekazanie dla zawodników pięknych wydawnictw i innych pamiątek prezentujących zbiory Muzeum;
4. Panu Pawłowi Łuczakowi, dyrektorowi Zarządu Okręgowego Ligi Obrony Kraju w Gdańsku za ufundowanie pucharów dla wykonawców najlepszych modeli reprezentujących polskie barwy w trzech rodzajach broni;
5. Panu Sławomirowi Czołczyńskiemu i Wydawnictwu JSC za sprzedaż  ze znaczną bonifikatą licznych modeli przeznaczonych na nagrody (co zresztą czyni dla Klubu „Delfin” regularnie);
6. Panu Leszkowi Szczypińskiemu ze sklepu modelarskiego „ISKRA” w Gdańsku Wrzeszczu za nieodpłatne przekazanie na nagrody wielu zestawów modeli plastykowych ze swojej oferty handlowej;
7. Panu Grzegorzowi Pomorskiemu  (Wydawnictwo GPM) za nieodpłatne przekazanie na nagrody dla zawodników licznych modeli ze swojej oferty wydawniczej;
8. Panu Piotrowi Gierszewskiemu, przewodniczącemu Komisji Oświaty w Radzie Miasta Gdańska za osobiste zaangażowanie i współpracę w organizacji Konkursu, w tym wydrukowanie dyplomów dla zawodników .
9. Modelarzom, którzy z własnych zbiorów przekazali wiele modeli na nagrody dla uczestników konkursu, szczególnie:
-Mariuszowi Głowackiemu z Lęborka;
-Grzegorzowi Lipskiemu z Gdyni;
-Adamowi Spiliszewskiemu z Inowrocławia
Andrzej Łopatniuk


======================================================================

Liczba startujących modeli i ich bardzo wysoki poziom wykonania przerosły wszelkie oczekiwania organizatorów,  za co wszystkim uczestnikom gorąco dziękuję w  imieniu wszystkich zaangażowanych w organizację imprezy.
Ze swojej strony chciałbym jednocześnie wyrazić szczególną wdzięczność uczestnikom za  cierpliwość i wyrozumiałość dla naszych niedociągnięć organizacyjnych i zapewnić zarazem, że wnioski z nich zostaną wzięte pod uwagę przy przygotowywaniu następnych konkursów.
Liczę, że także ci modelarze, dla których zabrakło miejsca na podium zwycięzców, nie wrócili do domów rozczarowani -  nie ujmując wartości  ich prac oznacza to tylko, że inne były jeszcze trochę lepsze; a nagrodzone mogą być tylko trzy w klasie! Myślę, że niezależnie od nagród, dyplomów i medali najważniejsza powinna być możliwość spotkania się z innymi ludźmi podzielającymi naszą pasję, wzajemnego podzielenia się swoimi doświadczeniami i obejrzenia ich efektów,. Następnym razem to właśnie Wy możecie mieć więcej szczęścia, więc się nie zniechęcajcie, bo Wasze modele też są wspaniałe!

Korzystając z okazji pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych  na imprezy planowane przez klub „DELFIN” w 2009 roku: ok. połowy maja przewidujemy wzorem ubiegłego roku konkurs tematyczny poświęcony budowlom, dioramom i figurkom; natomiast jesienią należy się spodziewać czwartej edycji „Konkursu o Memoriał Tadeusza Rackiego”- szczegółowe informacje zostaną umieszczone z wyprzedzeniem na forach modelarskich. Będziemy czekali na nowe, jeszcze lepsze prace – czyniąc starania o sponsorów, by zapewnić nagrody dla uhonorowania Waszej pracy!!!

Do  zobaczenia, pozdrawiam
Andrzej


Zapisane
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 12, 2009, 05:26:26 »

Witam wszystkich!
Jak obiecałem, zaczynam sesję:

,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,
,,,,,,,,,,
cdn. (jak czas i miłościwy "Fotosik" pozwolą...)
Pozdrawiam
Andrzej
Zapisane
Andrzej Łopatniuk
Full Member
***

Pomógł? 8
Wiadomości: 119


Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Styczeń 13, 2009, 04:01:23 »

drugi odcinek:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

cdn.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!