Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 24, 2020, 05:48:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Airtis - battle gnome, 54mm  (Przeczytany 9335 razy)
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 29, 2008, 10:52:04 »

Super, najfajniejszy toporek i skrzynia!!!

Tylko "chłop" od roboty zesiwiał, taka stresujacą pracę ma!!
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 29, 2008, 01:56:56 »

Maciek -> dzięki za komentarz;
Kasia -> mi akurat podobają się figurki kolorowe, im więcej kolorów tym lepiej; kwestia upodobań;
Łukasz -> już od jakiegoś czasu noszę się ze zrobieniem sbs o malowaniu, trochę dużo z tym roboty
Adam -> no pokrył się siwizną chłop za dużo powojował.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za komentarze.
Pozdrawiam
M.

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 29, 2008, 02:08:48 »

Marcin, mam nadzieję, że nie poczułeś się dotknięty, co...?
Ja mam po prostu fazę chromoklastyczną, znaczy drażni mnie mnogość barw. Podziwiam kunszt Twojego malowania, wykończenie itd., ale wyznaję ostatnio zasadę, że im mniej kolorów, tym lepiej.
Może mi to minie, a może przejdę na malowanie czarno-białe

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 29, 2008, 05:11:19 »

Nie no, Kasia bez przesady... taki drażliwy nie jestem. Spoko
Przecież pokazując na forum swoje prace - daje innym możliwość wyrażania swoich opinii. Każdy ma prawo do subiektywnej oceny figurki, jednym się podoba innym nie. Rzecz normalna, kwestia gustu. 
M.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2008, 05:13:44 wysłane przez Marcin Skrzypek » Zapisane

Nameless
Full Member

Pomógł? 4

« Odpowiedz #19 : Październik 02, 2008, 09:47:49 »

pierwsza klasa!
zgodzę się jednak z Kasią, że ilość kolorów może powodować oczopląs. i nie chodzi tu o to, że figurka jest kolorowa, ale właśnie użycie wielu kolorów, czasem do siebie nie pasujących.
z innych uwag - nie wiem, jak wyglada rzeźba prawej piersi, ale po malowaniu wygląda strasznie nienaturalnie. Mogłeś nieco malowaniem 'przekłamać' rzeźbę, złagodzić światłocień.
niebieski bandaż na broni nieco odstaje technicznie od reszty, jakby ci się przy nim śpieszyło.

pogratulować malowania, czekam z niecierpliwością na następne!
Vazhyl
Full Member

Pomógł? 4

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : Październik 03, 2008, 08:21:17 »

To i ja dodam swoje 0,03PLN.
Warsztat - do pokazywania innym, jak figurki malować się powinno Chylę czoła z podziwem. Dodatkowego smaczku dodaje świetna oprawa zdjęcia, taka stronicowo-albumowa.
Natomiast podzielam opinię części osób, że model jest zbyt pstrokaty, szczególnie nie pasuje do całosci zielona tkanina i niebieskie owijki na broni. Nie będę się upierał, ale te elementy figurki wyglądają na skórzane i lepiej wyglądałyby w kolorystyce naturalnej (szczególnie u gnoma barbarzyńcy). Tutaj można było zostawić jaskrawość, ale rzucić inny odcień, na przykład brązu, żółci, ochry.
Kuferek zrychtowany super, bardzo podoba mi się też lekko tylko rzucony posoką toporek.
Świetna jest podstawka, tutaj można było jakiś innokolorowy gadżecik podrzucić bez problemu, żeby wtedy złamać cielisto-brązowo-żółtego gnoma, coś jak rozgwiazda Kasi na modelu pirata z małpką.

JAMA: masy, farby, narzędzia, figurki, książki i sto innych cudności dla  modelarzy
WarForge: site about modelling
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Październik 03, 2008, 10:58:04 »

A mi to nie przeszkadza (kolory) ale moze dlatego że nosiłem trampki do garnitu w latach młodości. 

Na podobnej zadadziew wiekszość bohaterów fantazy trzeba by skasować. Jak by Marcin tak pomalował Jamesa Bonda to boło by dziwnie ale ten stwór mógł by mieć taki gust Spoko

Jak mówiliśmy oceniamy podoba sie i nie podoba i wszelki uwagi sa cenne, tak mi sie wydaje.
Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Listopad 04, 2008, 08:40:49 »

Dzięki panowie za komentarz. Wszystkie sugestie są ważne.

Pozdrawiam
M.

Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!