Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Luty 19, 2020, 01:34:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Teutonic Grand Master XIV cen. - Pegaso  (Przeczytany 9769 razy)
Stanisław Sobek (Armiger5)
Sr. Member

Pomógł? 34

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Wrzesień 22, 2008, 07:40:49 »

część to rynsztunek taki turniejowy bardziej, paradny, ale owszem w tym też walczono

Zycie przerosło kabaret
Jacek Spychalski
Zjazd
Full Member
*

Pomógł? 8

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Wrzesień 23, 2008, 01:00:26 »

Wszystko fajnie ale proporzec /flaga/sztandar komturii królewieckiej od czapy firmę Pegaso trzeba poprawić niestety Smutnyhttp://www.warweb.com/images/tb-gb1.jpg kiepskie zdjęcie z nety ale widać , mam lepsze w kompie tylko potrzebuję chwili by to odszukać .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 01:07:34 wysłane przez Jacek Spychalski » Zapisane
Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 23, 2008, 05:50:54 »

Hey,
Jacek ja wiem że sztandar jest pomalowany niezgodnie ze źródłami historycznymi i malując to zrobiłem z premedytacją na życzenie właściciela figurki. Założenie było takie że ma wygladać tak jak ją Pegaso stworzyło.
Dziękuje za komentarze.
Pozdrawiam, Arur.

Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Wrzesień 23, 2008, 06:58:32 »

Adam, ewentualnie możesz do mnie mówić "Marysiu", bo na drugie mam Maria
A serio. To, co na hełmie, to się nazywa klejnot. Zrobione było z materiałów lekkich a nietrwałych, skóry, tektury, piór, włosia, drewna, takich tam, połączone z hełmem raczej słabo. Odpinane/odkręcane łatwo, łatwo też odpadało w walce. Funkcje toto miało przeróżne, od pomocniczo identyfikacyjnej, przez imponowanie widzowi, aż po odstraszanie. Ponoc część klejnotów miała ruchome, furkoczące i klekoczące elementy, co zwłaszcza na turnieju mogło deprymować konia przeciwnika. Odstraszanie i imponowanie - zwróc uwagę, że wiele klejnotów to np. smoki z otwartymi paszczami i zębiskami na wierzchu, warczące psy czy inne groźne ustrojstwa.
Do walki, jak napisał Staszek, zakładać to mozna było, ale raczej te mniejsze, mocniej związane z hełmem. Przeważnie uzywano ich na turniejach i na portretach ceremonialnych.
Inną sprawą jest zniekształcenie klejnotów na rysunkach, które dzisiaj traktujemy jako święte i niepodważalne źródła. Średniowieczni artyści do realistycznej wierności podchodzili dość, w dzisiejszym rozumieniu, swobodnie; nie realizm był dla nich najważniejszy, tylko symbol i czytelność emblematu. Potrafili ponoć powiekszyć i zniekształcić całkiem skądinąd "normalny" klejnot, aby ładnie wyglądał na tłoku pieczętnym...

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Wrzesień 23, 2008, 10:52:41 »

Co za życie, w sredniowieczu z klejnotami na wieszku chodzili....

Dzieki za informacje, grunt jest na figurce teraz tylko zacząć......

PS
To ja wole Kasiu, bo wszystkie Kasie jakie znam sa super.
Sylwester Bres
Full Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Wrzesień 24, 2008, 12:19:40 »

PS
To ja wole Kasiu, bo wszystkie Kasie jakie znam sa super.
Lizus 
Adam Grabowski
Sr. Member

Pomógł? 5

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Wrzesień 24, 2008, 10:53:38 »

Nie lizus tylko miły 
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!