Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Sierpień 18, 2019, 03:13:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: "Prawie jak laserunek..."...  (Przeczytany 20190 razy)
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Tak tak, to ja ten, narzeczony modelarz :)

Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 27, 2008, 11:32:56 »

...czyli rozpoczynamy kolejny brazylijski serial. W tym temacie chciałbym pokazywać swoje postępy (lub ich brak ) w tej technice malowania. Jednocześnie proszę wszystkich (!!!) o komentarze. Co jest dobrze, co jest źle, co poprawić, technikę, grubość cieni, odcienie, słowem wszystko Maluję Vallejo. Na początek przedstawiam ofiarę numer 1, czyli niemieckiego wojaka:

Kolejny prezent od Kasi (dziękuję!). Spodnie tradycyjnie Feldgrau, bluza khaki (pierwsza warstwa, widać, że kiepska, nie patrzcie). Skupmy się na spodniach. Nałożyłem tylko rozjaśnienia! Bazowy kolor + troszkę Medium Olive, później troszkę piaskowego. I od razu błąd, który zauważyłem sam nie należy rozjaśniać zimnych kolorów ciepłymi, bo wyjdzie lipa. Teraz już za późno, ale następnym razem będę rozjaśniał bielą. Jedziemy z fotami. Duże (5 mpix), bo chmurno jest, a ze mnie baaaardzo kiepski fotograf

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 27, 2008, 11:45:26 »

Brazylijski serial, he, he...
Z rozjaśnianiem bielą bądź raczej ostrożny, bo cuda-wianki czasem wychodzą. Próbuj raczej dodawać bardzo jasnych, neutralnych szarości (coś około Fortress Grey Cytadeli). Ja osobiście bardzo lubię (do Niemców) używać jako rozjaśniacza farby Kommando Khaki - ładnie "scala" różne odcienie kamuflażu na bluzach, i bluzy ze spodniami też.
Spróbuj sobie "w głowie" rozłożyć farbę na kolory składowe (feldgrau: szary, zielony, czarny) i również "w głowie" dodawaj potencjalnych rozjaśniaczy. Piaskowy to szary i żółty, i czerwony czasem (troszeńkę). Na moje, lipa na spodniach wzięła Ci się z połączenia czerni z żółcią. Co oznacza (wedle tej mojej pokrętnej techniki malowania), że z rozjaśniacza trzeba wyeliminować żółć.
Nie wiem, czy te moje algorytmy farbiarskie coś Ci pomogą. Tak czy owak, dołóż chłopu cienie w fałdach portek i rozjaśniaj dalej 

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 27, 2008, 12:01:01 »

No wiesz, Kasiu, nasz ostatni wspólny projekt (a mam nadzieję, że również w tym będziesz się udzielać ) cieszy się nadal ogromną popularnością, no i jest całkiem obszerny. Z farb posiadam zwykłą khaki Vallejo, nią właśnie jest przesmarowana bluza. Z jasnych szarości mam tylko field blue, więc odpada. Trzeba będzie dokupić coś takiego jasnego, ale żeby było szare. Albo pożenię German Grey z białą i po kłopocie Jeżeli chodzi o skład kolorów, to ja jestem umysł ścisły i co najwyżej może mnie zastanowić skład chemiczny a nie barwników Lipa, nie lipa - wyszło dość ładnie, jeżeli chodzi o technikę. Odcień średnio trafiony (przynajmniej jest zielony Chichot) Teraz dylemat - malować od nowa, czy babrać się z kiepskimi rozjaśnieniami i próbować cienie?

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 27, 2008, 01:05:11 »

Tomek, Ty jesteś umysł ścisły a ja umysł pokrętny. Tzn. trochę myślę jak matematyk, a trochę jak baba, naokoło. Teorii kolorów nie znam ni w ząb.
Jeśli będziesz mieszał ciemne szare z białym, zmieszaj dużo, żebyś miał zapas. Ja bym wolała kupić gotowe.
Technicznie wyszło faktycznie ładnie, więc Ci teraz nie powiem, czy zamalować, czy cieniować dalej Co Ci w duszy gra.
Jakby co, to w sieci będę we wtorek, na poniedziałek biorę urlop

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 27, 2008, 01:18:31 »

Robię cienie przed chwilą zacząłem. Liczę również na pomoc innych, nie tylko Twoją. Miłego dnia wolnego. A ja od poniedziałku do pracy

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 27, 2008, 02:33:07 »

dobra zrobimy tak:

jak chcesz malowac fieldgrey to go kup od vallejo rozjasnienia green grey cienie albo black green albo czarna do bazowego to po primo

to drugie za duzo farby na pedzlu i za bardzo rzadka przez co zostaja zacieki wycieraj pedzel w reczniczek.

a ile przejsc robisz ile warstw?/
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 27, 2008, 03:53:16 »

Hmm jest pewien problem. U mnie w mieście nie ma modelarskiego więc jak chcę kupić cokolwiek, to albo jadę do Krakowa (przejazd w obie strony to dycha), albo sklep internetowy. Jakby u nas był, to już bym dawno coś pod ten kolor kupił. Będę mieszał. A jak nie wyjdzie to najwyżej komuś przy okazji zlecę kupno. Czyli mówisz, żeby troszkę mniej wody lać? Pędzel akurat tym razem wycierałem, za radą Biskupa Tym razem były 3 warstwy

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 27, 2008, 06:19:41 »

3 Szok Szok Szok Szok

powinno byc min ze 20

www.modelcentrum.pl najtansze vallejo
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 28, 2008, 02:56:03 »

I tu wyszła moja znajomość tej techniki wymalowałem go na nowo, tym razem koło 8 warstw. Zrobię zdjęcia później to wrzucę

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 28, 2008, 04:07:23 »

Fotki ze sztucznym światłem:

Fotki z naturalnym światłem, ale pochmurno u mnie i bawiłem się z kolorami Z politowaniem

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Październik 12, 2008, 03:48:01 »

Tym razem twarzyczka. Mrożony Niemiec następny będzie kadłubek. A do czego próby - tajemnica Malowanie zacząłem od fioletu i powoli rozjaśniałem. Myślę, że warto by mu dać jeszcze trochę rozjaśnień. Co Wy na to? Aha, zdjęcia bardzo wyciągnęły fakturę farby. Na żywo tego wcale nie widać Z politowaniem

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
excatlon
Sr. Member

Pomógł? 11

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Październik 12, 2008, 03:54:34 »

hmmmmmmmmmmm.......... Z politowaniem Z politowaniem

albo zle zrobiles zdjecia albo......bo jakos nie widze cieniowania wogule Smutny

proponuje zaczac od medium fleshtone,rozjasniac sunny skintone,a przyciemniac flat brown albo earth.

pozdro
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Październik 13, 2008, 07:06:52 »

A czemu od fioletu? miałeś w tym jakiś zamysł?
a co jemu tak zimno? czy ten łepek będzie należał do swojego "etatowego" kadłubka?

Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #13 : Październik 13, 2008, 07:18:00 »

Zacząłem od fioletu, zasugerowany artykułem Artura, który mi kiedyś podał. Ma mu być zimno, jak widać wyszło średnio Łepek oczywiście będzie należał do kadłubka. Szczerze mówiąc, to te zdjęcia są tragiczne. Widać kompletnie nie to, co trzeba... Niezdecydowany

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Tomek Hejmo
Sr. Member

Pomógł? 21

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Październik 15, 2008, 10:17:28 »

Dobra, uchylę rąbka tajemnicy Mam zamiar wystartować w konkursie PWM. Zawsze jakaś motywacja, żeby skończyć figurkę Ma to być zimowy Niemiec, więc wyciągnąłem z prezentu Kasi zimowego oficera i dawaj go malować. Główkę widzieliście. Zacząłem od maźnięcia go na biało i spróbowałem z cieniami biały + szaroniebieski. Nawet w miarę mi się podobało. Jednak wychwyciłem kilka błędów montażowych, oszlifowałem, poszpachlowałem i trzeba było pomalować go jeszcze raz. Po rozmowie z Biskupem, stwierdziłem, że wyjdę od szarości i będę rozjaśniał. Teraz bardzo proszę o rady, co i jak

Tomek

Nasz vWarsztat
Narzeczona modelarza
Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!