Powrót do serwisu figurki.org Forum Figurki.org

Lipiec 08, 2020, 01:46:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Grenadier Guard (Latorre)  (Przeczytany 7211 razy)
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« : Maj 28, 2008, 10:31:47 »

Houk!

Trzecia moja figurka z tematyki wojny na Krymie. Przez następne parę figurek będę wałkował trochę inne epoki ale mam nadzieję powrócić do XIX stulecia. Chciałem żeby ten figus miał sino-ciemną tonację i subtelne cieniowanie (w odróżnieniu od poprzedniej figurki - 30 Regt. of foot). Mam nadzieję, że udało mi się moje założenie zrealizować. Twarz i cienie malowane olejami. Wszystko na podkładzie VMC.

Pozdrawiam i czekam na krytykę
 Ł

Artur (ar2roo) Łajewski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 16

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Maj 28, 2008, 12:03:42 »

Hey,
ten też jest fajny!! Super błotko no i te przybrudzenia na płaszczu - wygladają bardzo relistycznie.
Świetna praca!
pozdrawiam, Artur.

In$pektor
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 19

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 28, 2008, 01:35:00 »

Fajnie, podoba mi sie tez podstawka - scenka i drewniany klocek z tabliczka.
Lukasz, dawaj wiecej kontrastu przy cieniowaniu, wieksze cienie.

Pozdrawiam
Artur
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Maj 28, 2008, 03:12:32 »

Panowie dzięki serdeczne za komentarze i rady 

Lukasz, dawaj wiecej kontrastu przy cieniowaniu, wieksze cienie.
- przede mną na biurku nowe 75mm metalu. Już "zaszalałem" z twarzą i właśnie staram się w podobnym stylu pomalować resztę.
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maj 29, 2008, 07:32:56 »

Tyz pikny.
Tu mam wrażenie, jakby coś się rozjechało ze światłem. Czapa i błotnista ziemia oświetlone są szarym, zimowym, bezsłonecznym światłem dziennym, a płaszcz (zwłaszcza ramiona) ostrym światłem wiosennego słońca. W tłumaczeniu na polski: ramiona płaszcza za jasne i, świętą rację ma In$pektor, za płytkie cienie.
Łukasz, a co masz na biurku? daj popatrzeć...

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maj 29, 2008, 08:08:15 »

Hmmm...starałem się nie zrobić przepału z cieniowaniem. Imageshack troche spłyca obraz a też muszę nadmienić że oglądałem wstawione przez siebie fotki na dwu monitorach. Na jednym (na którym obrabiam zdjęcia i mam go skalibrowanego pod wywoływanie odbitek) wyglądały tak jak chciałem a na drugim...hmmm...hmmm...no już nie tak fajnie Samą figurkę dwa razy przmalowywałem w fazie cieniowania munduru, bo albo wydawała mi się zbyt wyjarzona albo zbyt płaska (kwestia pod jakim światłem oglądałem). Zawsze targają mną dylematy czy nie poszedłem za daleko w jedną albo drugą stronę.

Tu mam wrażenie, jakby coś się rozjechało ze światłem. Czapa i błotnista ziemia oświetlone są szarym, zimowym, bezsłonecznym światłem dziennym, a płaszcz (zwłaszcza ramiona) ostrym światłem wiosennego słońca.
- jako szekliwy mądrala stwierdzam, że od takich czapek światło się nie odbija Notabene fajnie było by mieć coś takiego na zimę ...tak poważnie to IMHO figurka w zamierzeniu miała przyciągać wzrok i być trochę efekciarska. Może figus wygląda jakby mu kto robił fote z flashem ale całość generalnie chyba trzyma się jakiegoś pionu.

Żałuję, że ludziska z forum są tak rozproszeni po całej Polsce, bo takie dyskusje, nawiasem mówiąc bardzo konstruktywne, lepiej by się prowadziło w "realu" patrząc na figusy a nie ich zdjęcia Smutny

Łukasz, a co masz na biurku? daj popatrzeć...
...Gaul Chieftain z Pegaso...wojuje z tą figurką od pewnego czasu. Może wstawie coś jako WIP. Trochę mnie ten figus przeraża, bo widziałem go już tak pięknie pomalowanego, że aż boję się go spaprać (co czasem mi się zdarza )
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Maj 29, 2008, 07:51:58 »

dwie fotki wstawione bez imageshacka i z trochę większym kontrastem pod PS...widać jakąś różnicę?
fotki z przyczyn technicznych tylko dla zalogowanych

Marcin Skrzypek
Sr. Member

Pomógł? 27

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Maj 29, 2008, 08:20:46 »

Grenadier to moja ulubiona figurka, fajną zrobiłeś podstawkę pod niego. Tak jak poprzednicy napisali za słabe (czyt. mało widoczne) cieniowanie, zdecydowanie wole i sam maluję mocniejsze cienie.
Duży plus za podstawkę, fajna ziemia i śnieg. Ładnie ubrudziłeś mu płaszcz.
Pozdrawiam
M.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2008, 08:27:56 wysłane przez Marcin Skrzypek » Zapisane

Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Maj 30, 2008, 08:35:35 »

Dzięki za komentarz
Paweł Kupiec
Newbie
*

Pomógł? 0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Maj 30, 2008, 11:05:43 »

fantastyczna figureczka, pięknie wymalowana i super winietka, to koło od wozu - genialne !
Łukasz Kinka
Full Member

Pomógł? 3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 01, 2008, 09:01:07 »

Cieszę się Pawle, że się podoba:) Dzięki za zainteresowanie
Tomasz Wolski
Zjazd
Sr. Member
*

Pomógł? 27

OBY ZDRADA I NIENAWIŚĆ NIE BYŁY NASZYM UDZIAŁEM

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 01, 2008, 11:07:30 »

Bardzo sympatczny kolega. A kółeczko normalnie Real Trget

Pozdrawiam z Serca Głebokości
Tomasz Wolski h. Junosza
Katarzyna Manikowska
Zjazd
Hero Member
*

Pomógł? 44

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 02, 2008, 07:17:05 »

Faktycznie, trochę inaczej teraz wygląda, bez imageshacka.
Ramionka nadal bardzo jasne, ale już lepiej 

Nie jestem modelarzem redukcyjnym. Nie jestem też człowiekiem poważnym. Jestem hobbitem.
My name is Hamster. The Mad Hamster!
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!