Forum Figurki.org

Figurki => Rzeźbienie, wykonywanie od postaw, konwersje => Wątek zaczęty przez: Veretras Sierpień 15, 2016, 06:12:13Tytuł: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Veretras Sierpień 15, 2016, 06:12:13
Cześć. Jestem nowy na forum. Od zawsze lubiłem bawić się modeliną, ale dopiero dzięki tej stronie dowiedziałem się, że można ulepić coś co będzie przypominało człowieka ( między innymi dzięki zastosowaniu szkieletu w figurce). W tej chwili pracuję nad moją trzecią figurką. Moje dotychczasowe "dzieła" nie powalają, ale pomyślałem, że pochwalę się tym co do tej pory ulepiłem. Zawsze to jakiś ruch na forum :)


Tytuł: Odp: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Veretras Sierpień 15, 2016, 06:26:42
Pomysł na figurkę sciągnąłem z pewnej profesjonalnej figurki, którą widziałem w necie. Kolejna figurka to amazonka ( miała być elfka, ale wyszła dość muskularnie więc zmieniałem koncepcję ;)


Tytuł: Odp: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Veretras Sierpień 29, 2016, 07:31:55
Pierwsza figurka z super sculpey


Tytuł: Odp: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz K. Sierpień 29, 2016, 10:19:16
Jak na pierwszą figurkę w super sculpey to jest dobrze , mogłeś trochę wygładzić mięśnie ,,wiem ma wyglądać jakby nie miła grama tłuszczu pod skórą, ale wyszedł ci taki kontrast między umięśnionym torsem ,a nogami na których wisi sflaczała skóra.


Tytuł: Odp: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Veretras Sierpień 30, 2016, 03:29:34
Dziękuję za opinię. Rzeczywiście nogi nie wyglądają dobrze a mięśnie mogły by być bardziej wygładzone. Napracowałem się przy robieniu mięśni i gdy coś w końcu wyszło bałem się zepsuć :(. Błędów jest sporo, więc postanowiłem nie poprawiać już nic  i wykorzystać zebrane doświadczenie przy kolejnych figurkach.


Tytuł: Odp: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Maciej Pawlica Sierpień 30, 2016, 09:49:43
Bardzo fajna figurka , widać jak z każdą kolejną rzeźbisz coraz lepiej.
,,Dopieść " detale- może pasy, broń , karwasze itd. zrób oddzielnie , wypal i połącz z niewypalona figurką ewentualnie doklej detale wypaleniu do wypalonej figurki.  Albo na wypalonej figurce zrób detale z Greenstuffa . Wtedy detal będzie ,,ostry", wyraźne krawędzie , kształt itd.


Tytuł: Odp: hrabia Drakula
Wiadomość wysłana przez: Veretras Sierpień 31, 2016, 06:53:09
Dziękuję za rady. Postaram się je zastosować. Na razie mam problem z rozwałkowaniem masy dostatecznie cienko. Wałkuję masę przez papier do pieczenia, ale i tak klei się i rozrywa.